RSV

RSV står for Repræsentantskabet af Veterinærer. Det består af alle, der har en post i VMF. Du kan se hvem der sidder i RSV herunder:

VMF’s sekretariat
vmf@studmedvet.dk
– Daniel Hjorth Lund ’16 (formand)
– Adam Gulmann ’18
– Mikkel Hammer ’18
– Caroline Hindborg ’18
– Esther Hvidtfeldt ’18
– Christoffer Flyger ’16
– Laura Wiberg Hansen ’16
– Julie Moth Frederiksen ’18
– Catharina Hjorth ’16
– Cecilie Vestergaard Mikkelsen ’15
– Josefine Sinkjær ’15

Det veterinære studienævn SVH:
svhstud@studmedvet.dk
– Josefine Sinkjær ’15
– Sabina Melisa Brinck ’17
– Katrine Liv Poulsen
– Helena Klamer ’18

sup-svhstud@studmedvet.dk
– Cecilie Jensen ’17 (sup)
– Anna Hvidbjerg Poulsen ’15 (sup)
– Cecilie Vestergaard Mikkelsen ’15 (sup)
– Freja Einshøj Lund ’19 (sup)

Akademisk Råd
– Adam Gulmann ’18 (repræsentant)
– Helena Klamer ’18 (1. sup)
– Katrine Liv Poulsen  (2. sup)
– Anne Høj Sørensen ’17 (3. sup)

FAMU / arbejdsmiljøudvalg:
famu@studmedvet.dk
– Katja Judith Møller ’16 og Anna Høj Sørensen ’17

Undervisningsudvalg IVH:
uuivh@studmedvet.dk
– Charlotte Abild Hindsted ’17
– Cecilie Bjørnstrup Larsen ’17
– Josefine Synnestvedt ’16
– Laura Wiberg Hansen ’16 og Maria Rosenhagen Holst ’19

Undervisningsudvalg IKV:
uuikv@studmedvet.dk
– Cecilie Jensen ’17
– Jonathan Christensen ’17
– Laura Wiberg Hansen ’16
– Cecilie Bjørnstrup Larsen ’17
– Christoffer Flyger ’16
– Jakob Overgård Larsen ´17

Salys hest udvalg:
salyshest@studmedvet.dk
– Benedicte Devantier Gade ’17 og Sabina Melisa Brinck ’17

– Christoffer Flyger ’16

– Aske Haulund Elkær ’18 og Johanne Essy Petersen ’19
– Maria Gram Christensen ’20 og Lisa Carlsson ’20
– Rikke Møller ’19 og Freja Einshøj Lund ’19

Bladudvalg
kanylen@studmedvet.dk
– Julie Moth Frederiksen ’18 (formand)
– Cecilie Vestergaard Mikkelsen ’15 og Caroline Hinrichsen ’18

Input
input@studmedvet.dk
– Helena Klamer ’18
– Cecilie Vestergaard Mikkelsen ’15

Eventudvalg
event@studmedvet.dk
– Catharina Hjorth ’16
– Ditte Mai Myrup Albinus ’18

KRUUSEudvalg
kruuse@studmedvet.dk
– Mikkel Hammer ’18
– Anders Christoffer Kruse ’18

Medlemspuljeudvalg
medlemspulje@studmedvet.dk
Eksterne:
– Tine Bach Christensen ’17
– Andreas Jensen ’15
– Rasmus Fjord Høegh ’15

Tillidsrepræsentant
– Cecilie Jensen ’17

Ruskoordinatorer
ko20@studmedvet.dk
Port Arthur:
– Andreas Jensen ’15
– Rasmus Fjord Høegh ’15
– Cecilie Bjørnstrup Larsen ’17 (øko-ansvarlig)
– Caroline Pedersen ’18
Camp Vet:
–  Jonathan Christensen ’17
– Johanne Essy Petersen ’18 (øko-ansvarlig)
– Sarah Fuglsang Olsen ’18
– Søren Klitgaard Jensen ’17
Team Sverige:
– Nicklas Wagner ’17 (øko-ansvarlig)
– Frederik Goth Nielsen ’16
– Jakob Overgaard Larsen ’17
– Emilie Kirstein ’15

Gallaudvalg
– Isabel Birgitte Cramer ’18
– Caroline Pedersen ’18
– Christian Hjarnø Christensen ’18
– Mathilde Chili Møller ’18

Revisorer
– Sara Fuglsang Olsen ’18
– Mathilde Gad ’18

Ena Borchseniusens legat (3 årig post)
– Mette Gerdes Wilson ’14 (valgt i 2015)

Dyrlæge W. Lækholms rejselegat

– Mette Strandgaard ’15 og Benedicte Devantier Gade ’17

/November 2020

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *

For spam filtering purposes, please copy the number 7320 to the field below: