RSV

RSV står for Repræsentantskabet af Veterinærer. Det består af alle, der har en post i VMF. Du kan se hvem der sidder i RSV herunder:

VMF’s sekretariat
vmf@studmedvet.dk
– Michelle Hunderup ’19 (forperson)
– Katrine Bülow ’21
– Daniel Hjorth Lund ’16
– Martine Daucke von Barner ’19
– Victor Thomsen ’20
– Ida Eskol Svenningsen ’19
– Camilla Møller
– Amalie Illum Brams
– Sofia Thimsen
– Karoline Skovrider Koch ’20

Det veterinære studienævn SVH:
svhstud@studmedvet.dk
– Victor Thomsen ’20
– Karoline Skovrider Koch ’20
– Caroline Pedersen ’18
– Rikke H. Larsen

sup-svhstud@studmedvet.dk
– Røsle Dyre ’20 (sup)
– Nanna Køel Nielsen (sup)
– Emma Marie Neale (sup)
– Rikke Munk ’19 (sup)

Akademisk Råd
– Karoline Skovrider Koch ’20 (repræsentant)
– Daniel Hjorth Lund ’16 (1. sup)
– Katrine Bülow Randløv Andersen (2. sup)
– Tine Bach Christensen (3. sup)

Undervisningsudvalg IVH:
uuivh@studmedvet.dk
– Sara Fuglsang Olsen
– Jonathan Mackie
– Ayoe Fisher
– Camilla Møller

Undervisningsudvalg IKV:
uuikv@studmedvet.dk
– Michelle Hunderup
– Daniel Hjoth Lund
– Josefine Synnestvedt
– Helene Grode
– Victor Thomsen
– Caroline Ignatz Hinrichsen

Salys hest udvalg:
salyshest@studmedvet.dk
– årgang ’22: Jonathan Mackie og Mia Messerschmidt
– årgang ’21: Katrine Bülow Randløv og Jamilla Bach Jepsen
– Årgang ’20: Rikke og Nina Katrine Offermanns
– Kandidatsturderende: Michelle Hunderup, Aske Elkær og Katja Jungdal

Bladudvalg
kanylen@studmedvet.dk
– Julie Moth Frederiksen ’18 (formand)
– Anders Christoffer Kruse ’18

Input
input@studmedvet.dk
– Camilla Møller
– Røsle Dyre

Eventudvalg
event@studmedvet.dk
– Ditte Mai Myrup Albinus
– Laura Emilie Lillelund

KRUUSEudvalg
kruuse@studmedvet.dk
– Kristoffer Larsen
– Emma Marie Neale

Medlemspuljeudvalg
medlemspulje@studmedvet.dk
Eksterne:
– Mikkel Korsbjerg
– Lea Lykke Thomsen
– Rikke Munk

Tillidsrepræsentant
– Lea Lykke Thomsen (skz401@alumni.ku.dk)

Ruskoordinatorer
ko@studmedvet.dk
Port Arthur:
– Mads Larsen
– Caroline Pedersen
– Rasmus (øko-ansvarlig)
– Helene Grode
Camp Vet:
– Simon Galsgaard
– Johanne Essy Petersen ’18 (øko-ansvarlig)
– Sarah Fuglsang Olsen ’18
– Mads Hede Nielsen
Team Sverige:
– Nicklas Wagner ’17
– Laura Sønderby
– Jakob Overgaard Larsen ’17
– Rikke Bisgaard Nielsen(øko-ansvarlig)

Gallaudvalg
– Louise H. Petersen ’20
– Ingrid Flensted Madsen ’20
– Oline Dybdal ’20

Revisorer
– Sara Kjeldgård
– Frederik Peter Brøndum Laustsen

Ena Borchseniusens legat (3 årig post)
– Katja Jungdal

Dyrlæge W. Lækholms rejselegat
– Tine Bach Christensen og Laura Emilie Lillelund

/Oktober 2022

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *

For spam filtering purposes, please copy the number 2110 to the field below: